Infrasauny

Namísto tradičních saunových topidel a saunových kamenů využívají infrasauny infračervené spektrum pomocí uhlíkových a keramických topidel. Teplota vzduchu není tak důležitá jako kvalita infračerveného tepla. Infrasauny jsou podobné přirozenému slunečnímu světlu, přesto jsou jiné. Infrazáření prostupuje molekulami vzduchu bez ztráty energie, ale podobně jako mikrovlny ohřívá všechny pevné předměty, které jim stojí v cestě, včetně lidského těla. Vzduch se téměř neohřívá, ale infrazáření proniká do vašeho těla, a to se zahřívá více do hloubky, nejen na povrchu kůže.

Infrazářič je srdcem a duší infrakabiny. Vydává neviditelné vlny určité délky, které prostupují vzduchem a lidským tělem a dostávají se až k vnitřním orgánům. Lidské tělo absorbuje 95 % paprsků a v důsledku toho se svalová tkáň a vnitřní orgány prohřívají. Teplota vzduchu se pohybuje kolem 30–60 °C.

Proces oteplování začíná v nejvnitřnějších částech. Ve finských saunách je to jinak; tělo se prohřívá zvenčí a je to vzduch, který jako první prohřívá pokožku. Účinek je však stejný, teplo by stimulovalo tělesné regulační funkce, stimulovalo by pokožku a pocením by se snažilo tělo ochlazovat. Tímto způsobem je z těla odstraněn objem, který je schopen omladit. Infrakabina je velmi účinná, protože pracuje s nižšími teplotami. 

 

 

Infrasauny

Šetrné pro tělo

Používání tohoto typu sauny  umožní delší pobyt v sauně. Díky prohřívání tkání organismu tak dochází k intenzivnímu pocení, a protože není v kabině vysoká teplota, je saunování v infrasauně šetrnější tělo.

V důsledku používání infrasauny se rozšíří cévy, svaly se stanou pružnějšími a zahojí se lehká poranění tkání. Infračervená terapie se také účinně používá k léčbě burzitidy, revmatické artritidy, dorzalgie, ischialgie, lumbago, bolesti hlavy, křečí, výronů a dalších svalových a kostních dysfunkcí. V několika případech mohou infrasauny zmírnit i starou svalovou ztuhlost a bolesti.

 

 

Dobrý krevní oběh stimuluje potní žlázy a tělesný odpad lze snadno odstranit. Každodenní pocení pomáhá detoxikovat tělo a zbavit ho rakovinných těžkých kovů a škodlivých účinků alkoholu, nikotinu a cholesterolu.

Několik minut strávených v teple infrasauny stojí za dobrou masáž a uvolňuje svalové a nervové napětí. Lidé odcházejí z infrasauny svěží, revitalizovaní a nabití energií. Hypertermie také zvyšuje hladinu růstových hormonů v těle, které hrají důležitou roli při udržování tělesných tkání, včetně svalů. Hypertermie je prospěšná i pro pacienty trpící chronickou únavou, protože pomáhá obnovit potřebné funkce vegetativního nervového systému.

Jak se zvyšuje pocení, aby se tělo ochlazovalo, zrychluje se také srdeční frekvence a zlepšuje se krevní oběh. Cvičení má na tělo stejný účinek. Zlepšuje se také srdeční frekvence. Díky hluboce stimulujícímu účinku infrasaun dochází ke zvýšení tělesné teploty a tento stav předstírá (umělou) horečku. Zatímco tělo bojuje, aby tento stav porazilo, imunitní systém by se přirozenou cestou posílil. 

 

 

Infrasauny

Kombinace s finskou saunou

Infarsaunu lze kombinovat s finskou saunou. Stavba infrasauny je velmi podobná jako stavba finské sauny. Pro ty, co se dokáží rozhodnout který typ saunování zvolit máme možnost výstavby kombinované finské sauny s infrasaunou.

 

 

Infrasauny

Kvalita a variabilita

Úspora místa (nemusíte stavět sauny dvě), využití dle nálady a potřeb. Při stavbách Infrasaun používáme kvalitní infrapanely od rakouzského výrobce. Tyto panely mají vysokou životnost, rovnoměrné rozložení tepla a hladké plochy pro údržbu.

 

 

Infrasauny
Infrasauny

 

Kontaktujte nás

Máte zájem o naše služby nebo se chcete jenom zeptat? Neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Zavolejte nám nebo napište.

 

Fotogalerie