Pomalými krůčky k úspěchu

 Jsme malá rodinná firma sídlící v malebné vesničce Horní Krupá na Vysočině. Naše podnikání má kořeny v roce 2014, kdy jsme dostavěli náš vysněný dům a začali zvelebovat zahradu. Chtěli jsme mít na ní něco estetického a zároveň funkčního, co by využila celá rodina.

 

Páleníčkovi

Vše začalo na Vysočině

Na zahraniční dovolené nás zaujal HOT TUB neboli koupací sud a v ten moment jsme měli jasno, že to je právě "to", co na zahradě musíme mít. Po našem návratu jsme se pustili do výroby našeho prvního koupacího sudu.

Vyzkoušeli jsme k výrobě hned několik všeobecně doporučovaných materiálů, ale žádný úplně nesplňoval naše představy, až jednou jsme postalili koupací sud z červeného cedru. A právě tady začíná naše celoživotní láska k červenému cedru, který má oficiální název Western Red Cedar (Thuja Plicata, Zerav řasnatý). 

Cedr je jedinečný svojí stálosti, odolností a vůní, která se nese saunou při každém zatopení nebo vás obklopí při koupeli v ochlazovací kádi, či koupacím sudu.

 

 

Cedrové sauny

Sudové sauny

Vůně západního kanadského cedru a jeho krása nás uchvátila a cedr se stal naší celoživotní láskou. U sudových saun používáme výhradně červený kanadský cedr, protože díky použitému materiálu získá zákazník krásnou saunu s nesrovnatelně delší životností. Výrazná, kořenitá vůně červeného cedru a jeho různé barevné odstíny od červené po zlatou dávají našim saunám jedinečnost, kterou si každý ihned zamiluje. 

Sauny z cedrového dřeva poskytují také terapeutický a aromaterapeutický zážitek. Cedr vám pomůže rychle se zbavit únavy a obnovit vaši duševní energii, protože při zahřívání cedru se uvolňují blahodárné éterické oleje. Když budete v blízkosti takového dřeva relaxovat, naplníte své tělo energií na dlouhou dobu a pomůžete posílit imunitní systém.  

 

 

Sudové sauny
plovoucí sauna

 

 

Vestavná sauna

Vestavné sauny

U vestavných saun nebo saunových domků používáme širokou škálu materiálů. Díky kombinacím barevností dřev a saunových kamen a dalších detailů vám postavíme saunu snů. Vestavné sauny jsou ideální jak pro novostavby tak pro přestavby: rezidence, hotely, firemní fitness centra, atd. Chcete speciální design nebo jedinečné umístění?

Spolupracujeme s architekty, díky kterým navrhneme saunu šitou přímo na míru. Možnosti jsou neomezené - například použití skleněných oken a dveří, neobvyklé úhly, jedinečné konfigurace lavic a mnohem více.

 

 

Kvalitní cedrové sauny

Důraz na kvalitu saun

Nejvyšší důraz klademe na kvalitní zpracování, preciznost a individuální přístup. Naše filozofie je jednoduchá: spokojený zákazník a kvalitní práce je základ.

Cedr je jehličnan, který produkuje pryskyřici, a proto prkna na výrobu saun musí být vyrobeny s dostatečným předstihem. I přesto však zůstává zachována typická cedrová vůně, která je mezi milovníky saunování považována za nejdůležitější přednost cedru. Cedrové desky jsou pevné, stabilní a ohnivzdorné – to je velice důležité při saunování. 

 

Vlastnosti cedrového dřeva

Cedr má červenohnědou barvu s načervenalým barevným jádrem, často s tmavě červenými a hnědými barevnými pruhy. Mladé dřevo má světle nažloutlou bílou barvu a není vždy jasně odděleno od základu. Z tohoto důvodu má cedr širokou škálu barev a povrchové úpravy interiérů vypadají živě a jedinečně. 
Cedr může dorůst do 50-60 m výšky a 2-4 m šířky. Vyznačuje se výjimečnými dezinfekčními vlastnostmi. Zajímavostí je, že cedrové lesy jsou poměrně sterilní. Například v krychlovém metru vzduchu cedrového háje se můžete setkat s přibližně 200-300 koloniemi různých bakterií, zatímco na operačním sále je jich 500-700.
Sušení cedrového dřeva je patentováno. Suší se ve speciálních pecích, pomocí kterých se snižuje vlhkost dřeva tak, že se cedr nekroutí, nesráží ani jinak nedeformuje. Po této proceduře však ve dřevě zůstávají cenné a vonné oleje a materiály.
Cedr se mimo jiné používá pro luxusní úpravy exteriéru a interiéru, stavbu drahých lodí a výrobu beden, skříní a hudebních nástrojů.
Průměrná hmotnost suchého cedrového dřeva je 370 kg/m3, zatímco lipa - 415 kg/m3. To znamená, že cedr je vhodný pro složitější dokončovací práce, protože dřevo je relativně lehké. Cedr je obzvláště odolný proti opotřebení, dřevo je odolné.

 

Kontaktujte nás

Máte zájem o naše služby nebo se chcete jenom zeptat? Neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Zavolejte nám nebo napište.

Kontaktní formulář

Kontaktní formulář

Jméno: 
E-mail: 
Telefon: