PLOVOUCÍ SAUNA

Tímto projektem jsme si splnili náš sen, postavit opravdu něco jedinečného.  A povedlo se!  Cedrová plovoucí sauna je originálním projektem v České republice i Evropě. Sauna je celé z cedrového dřeva a vůně cedru se line v sauně i odpočívárně při posezení u krbu. Nachází se u hotelu Kouty u Ledče nad Sázavou, kde může každý strávit svou dovolenou obklopený lesy a krásnou přírodou.

Nový koncept dává prostor všem – od nejzkušenějších saunových nadšenců až po začátečníky, kteří si chtějí užít výhled na přírodu v estetickém prostředí Českomoravské vrchoviny.

Estetika
Estetika, respekt k okolí a životnímu prostředí jsou hodnoty, které nám byly vždy blízké. S plovoucí saunou si každý může užívat výhled na krásné okolí hotelu Kouty.

Společenství
Saunování je o společenství, pohodě a kontaktu s přírodou. Zážitek ze sauny se často rovná kvalitně strávenému času a pospolitosti. Užijete si plovoucí saunu s rodinou nebo přáteli a zrelaxujete své tělo i duši.

Wellness
Saunování má blahodárný vliv na uvolnění svalů těla a většímu průtoku krve, což může snížit krevní tlak. Zážitek ze saunování je navíc přímo spojen s pohodou a pocitem udělat pro sebe něco zdravého a zároveň relaxačního.

 

plovoucí sauna

 

 

Plovoucí cedrová sauna

Netradiční design sauny

Vnitřní prostor sauny tvoří prohřívárna s kapacitou až pro dvanáct osob, odpočívárna, ochlazovací sprcha, malá šatna s úložným prostorem na odkládání menších věcí. Teplota v sauně se pohybuje od 80 do 95°C a vlhkost je 10-20%.

Z paluby se po schodišti dostanete na střechu, která slouží pro venkovní relaxaci a vyhřívání se na slunci. A nepostradatelné jsou také schůdky do rybníku. 

 

 

Saunování a péče o tělo

Saunování a péče o tělo

Pro skupiny osob lze objednat privátní program Saunování a péče o tělo. Na co se můžete těšit? Na propojení účinků sauny s péčí o tělo i duši. Tři hodiny relaxace při saunových ceremoniálech, peelingy propojené s přírodní energií a vůní vykuřovadel a éterických olejů. Na závěr se můžete těšit na muzikoterapii. Používáme pouze za studena lisované přírodní oleje, přírodní éterické oleje, jíly a místní byliny. 

Podle starého finského přísloví je žena po saunování nejkrásnější. A na tomto tvrzení něco je: saunování rozšiřuje krevní cévy v kůži a tváře zrůžoví, zároveň uvolňuje tělo i ducha.  Saunování je přirozeným zdrojem krásy. Po saunování je pokožka přirozeně rozjasněná a lépe hydratovaná. Lidé na celém světě používají pocení k pročištění svého těla po stovky let. Saunování a plavání jsou vynikající způsoby, jak se hýčkat.

 

Tipy k saunování

1. Před vstupem do sauny
Před saunováním vypijte hodně vody. Sauna má mít teplotu, která je pro vás příjemná. Před vstupem do sauny odstraňte make-up a smyjte všechny ostatní nečistoty. Make-up zabraňuje pokožce v dýchání a čištění v sauně.

2. V sauně
Zbystřete všechny své smysly: jak sauna vypadá, voní, zní ? Poslouchejte své tělo. Zůstávejte v sauně pouze tehdy, je-li vám to příjemné a dělejte si přestávky na ochlazení. Při saunování nezapomeňte zůstat hydratovaní. Saunování zvyšuje tepovou frekvenci a pocením ztratíte mnoho tekutin. 

3. Po návštěvě sauny
Po schlazení se zabalte do županu nebo ručníku a na chvilku si odpočiňte. Užijte si stav relaxace způsobený saunou. Relaxační saunování zlepšuje kvalitu spánku a zaručuje vám klidnou noc.

 

plovoucí sauna
plovoucí sauna
plovoucí sauna

 

 

Sauna Hotel Kouty

Rezervace sauny

Přijďte si užít saunu, relaxaci a udělat něco pro své zdraví. Zarezervuje si saunu pro oslavu, svatbu, soukromou nebo firemní akci. Pronájem celé sauny pro skupinku osob lze domluvit individuálně.

Saunu naleznete v areálu Hotelu Kouty, více informací a akce v sauně naleznete na stránkách hotelu. 

 

Fotogalerie