Koupací sudy a kádě

Koupací sudy

Relaxujte v horké vodě a poslouchejte praskající oheň v našich koupacích sudech. Naše koupací sudy jsou ručně vyrobené z čistého kanadského červeného cedru, který poskytuje kvalitu a řemeslné zpracování, které obstojí ve zkoušce času.

Není zapojena žádná elektřina, protože k ohřevu vody se využívá dřevo, které trvá přibližně 3–4 hodiny, než ohřeje vodu na dostatečnou teplotu. Filtrace a chemikálie nejsou nutné. Vůně hořícího dřeva dokresluje celkovou atmosféru a koupací sud si rodina a přátelé mohou užívat i v těch nejchladnějších dnech. 

Kanadský červený cedr je znám pro svoji mimořádnou trvanlivost a odolnost vůči rozkladu. Z našich zkušeností můžeme říci, že je to nejlepší volba pro výrobu koupacích sudů i saun. Tato odolná dřevina dobře snáší teplotní výkyvy, střídání velkých mrazů a horkého počasí. Námi vyrobené sudy z červeného kanadského cedru Vám budou sloužit mnoho let.

 

Cedrové sudy

Životnost sudů

Životnost cedrových koupacích sudů je nesrovnatelná s životností koupacích sudů z jiných dřevin. Při správném používání vydrží 20 let i déle.

Precizní zpracování a kvalitní výběr materiálu zaručí dlouhou životnost a jednoduchou údržbu našich koupacích sudů.

 

Relax v koupacích sudech

Relax v sudech

V koupacích sudech budete obklopeni dřevem a vůní cedru. Koupel v horké vodě, praskání ohně a linoucí se kouř z komína je nepostradatelná relaxace po těžkém dni. Užijte si vlastní domácí wellness. Udělejte si čas sami na sebe. V cedrových koupacích sudech můžete relaxovat, pozvat si přátele na netradiční návštěvu, nebo jen tak strávit krásné chvíle s rodinou.

 

 

Koupání v horké vodě je rozšířené po celém světě. Přírodní horké prameny najdeme v mnoha zemích: Island, Japonsko, Nový Zéland, Maďarsko, Slovensko atd. Bohužel ne každý má možnost nasávat se v přírodních horkých pramenech, natož mít vlastní pramen teplé vody na dvorku. Proto byl vynalezen koupací sud. Koupací sudy a kádě nabízejí skvělý způsob, jak se pravidelně scházet rodinu a přáteli. Při relaxaci v koupacím sudu zapomenete na všechny své každodenní starosti a to jistě osvěží vaše tělo i duši.

 

 

Údržba koupacích sudů

Údržba koupacích sudů

Údržba koupacích sudů není nijak složitá a je srovnatelná s bazénovou údržbou. I když k čištění koupacích sudů můžete použít chemikálie, jako je například chlór, mnoho lidí dává přednost přirozenějšímu způsobu dezinfekce. Je to dáno tím, že chemikálie mohou zničit celkový zážitek z koupání kvůli  zápachu. V klidu proto můžeme doporučit navyužívat chemii. Cedrové dřevo je přirozeně antibakteriální a odolné vůči dřevokazným houbám a plísním.

 


Cedrové ochlazovací kádě a vany

Pro dokonalý a plnohodnotný požitek ze saunování doporučujeme chlazení v ochlazovacích kádích a vanách. Tento požitek umocňují dřevěné ochlazovací kádě. Vyrábíme ochlazovací kádě a vany pro venkovní otužování i pro ochlazování po sauně. Pro interiérové použití doporučujeme celonerezové kádě s dřevěným obkladem. Pro venkovní použití a pro použití v saunových provozech vyrobíme celodřevěné ochlazovací kádě. Velikost ochlazovacích kádí není nijak omezena. Vždy se snažíme vyjít vstříc požadavkům klientů.

Dominantou našich ochlazovacích kádí a van je kvalitní  materiál a zpracování. Každá káď a vana je vybavena vypouštěcím otvorem a systémem zabraňujícím přeplnění vany. Vana obsahuje také žebřík a sedátko pro pohodlné sezení a snadné vylézání.

 

 

Ochlazovací kádě a vany.

Tradiční způsob ochlazení

Ochlazovací káď je tradiční způsob ochlazení po použití sauny. V současné době je také velmi populární ochlazování a otužovaní v domácnostech. Pro mnoho lidí se stalo domácí otužování příjemným denním rituálem a formou zdravé péče o tělo. Ten kdo s otužováním začíná by se měl otužovat nejdříve vlažnou vodou a postupně ji ochlazovat, ideálně ráno. V zimě se doporučuje otužovat ze začátku 1–3 minuty, v létě pak 3–5 minut. S otužováním ve studené vodě mohou začít již děti ve věku 2–3 let.

 

 

Hlavním přínosem otužování je získání silné obranyschopnosti organismu. Těm kdo se pravidelně otužují se vyhýbají virová onemocnění, snižuje se riziko vzniku vysokého krevního tlaku, zlepšuje se stav alergií apod. Otužilci nejsou tolik náchylní na změny počasí, které dělají běžným lidem často těžkosti. 

Naše ochlazovací kádě jsou ideální variantou, jak s tímto zdravým životním stylem začít.

 

 

Ochlazovací kádě a vany.
Ochlazovací kádě a vany.

 

Kontaktujte nás

Máte zájem o naše služby nebo se chcete jenom zeptat? Neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Zavolejte nám nebo napište.

Více informací o koupacích sudech naleznete na našich stránkách www.cedrovesudy.cz

 

Fotogalerie